Jak na věc


formana brno

Autorská práva k publikovaným materiálům

    Slavnostní rozsvícení vánočního stromu spojené s vánočními trhy, kulturním vystoupením žáků naší školy!!! Občerstvení zajištěno, akce probíhá ve spolupráci se sdružením rodičů.
    V Ostravě kotví loď. Skutečně, v Port of Alexandria a zve všechny příznivce netradičního prostředí na palubu, do restaurace s biliárem, kulečníkem a šipkami.
    Miloš Forman byl a bude největším českým filmařem v naší historii. Pojďme si připomenout jeho filmografii v tradiční topce, která obsahuje všechny jeho celovečerní filmy.
    Naše třída 1.A poprvé společně prožívala předvánoční čas. Žáčci nazdobili perníčky i vánoční strom, připravili si dárečky pro své kamarády a v pátek se společně rozloučili s rokem 2018.
    Při tvorbě snímku Štěňata z roku 1957 se s Milošem Formanem seznámila herečka Jana Brejchová. Vzali se o rok později. Manželství se však roku 1962 rozpadlo.
    Následoval muzikál Vlasy a drama Ragtime nebo Amadeus, kterému vtiskl harmonickou atmosféru i přítel a dvorní kameraman Miloše Formana Miroslav Ondříček. S životopisným snímkem Amadeus Miloš Forman Oscary přímo ovládl. Ze třinácti nominací jich proměnil hned osm.


NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

    Restaurace Eliáš se nachází nedaleko Vítkovického fotbalového areálu a ČEZ Arény Vítkovického hokeje. Je často navštěvována současnými i minulými ostravskými sportovci a jejich fanoušky. V restauraci najdete velkoplošnou televizi, kde si můžete vychutnat sportovní přenosy.
    Děkuji všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh turnaje. Zvláště pak děkuji panu učiteli Mgr. Saidu Habboudjimu, který skvěle vychovává budoucí volejbalovou generaci. Za rodičovské sdružení i rodiče v jednom patří velké poděkování manželům Dubským, kteří zajistili výborné občerstvení pro hráče. Děkuji panu Martinu Dubskému za aktivní hru v turnaji. Děkuji bývalým absolventům naší ZŠ, kteří si přišli zahrát i fandit a v neposlední řadě děkuji naší paní ředitelce Mgr. Ludmile Večerkové za podporu a umožnění turnaj uspořádat.
    4. A prožila příjemný předvánoční den. Koledy, dopis Ježíškovi, výroba bramborového salátu, dárečky, předsevzetí do nového roku, výroba svíček z včelího vosku, cukroví, pouštění lodiček, krájení jablíček… Bylo nám dobře.. Krásné Vánoce přeje Radka Mytyzková a její žáci.


NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

    Otevřený důl už v Ostravě nenajdete. A však zažít hornickou atmosféru můžete i jinak. Navštivte naší stylovou pivnici! Naši kuchaři Vám připraví ty nejlepší jídla, přes týden máme v nabídce také jedno polední menu. Na čepu máme Radegast a Plzeň. Můžete si zahrát kulečník, nebo si v klidu vychutnat sportovní přenosy.
    S žáky ŽP jsme se v letošním roce rozhodli opět pomoci „němé tváři“, a to pejskům z útulku v Ostravě – Třebovicích.  Pro útulek jsme sbírali deky, ručníky, polštářky a hračky, které pejsci potřebují a které je potěší. Také se nám podařilo vybrat a poslat částku 3 000,- Kč.
    V roce 2013 Miloš Forman získal od Sdružení amerických režisérů prestižní cenu za celoživotní dílo. Stejně je označen i Český lev z roku 1997, cena z festivalů v americkém Palm Springs, v Curychu a Lyonu. Francie ho honorovala důstojníkem Řádu umění a literatury. Krom toho dostal i titul profesor filmu a své zkušenosti předával na Columbijské univerzitě.
    S poslední manželkou, spisovatelkou a bývalou modelkou Martinou Zbořilovou, někdejší milenkou Karla Gotta, se Miloš Forman oženil v roce 1999. Měli spolu dvojčata Andyho a Jima.


Základní škola Františka Formana

    Několikatýdenní příprava v hodinách českého jazyka se vyplatila. Z žáků se tak alespoň na chvíli stali opravdoví herci. Naši malí diváci, jejich paní učitelky i pan školník byli velice nadšení a všechny účinkující odměnili velkým potleskem. Představení se povedlo!!!
    Dne 19. 12. 2018 se uskutečnil již tradiční vánoční turnaj ve volejbalu. Turnaje se zúčastnili žáci a učitelé ZŠ F. Formana, rodiče, a také bývalí absolventi naší základní školy. Jako nováčci se turnaje zúčastnili žáci 6. ročníku, kteří již od 3. třídy trénují pod vedením pana učitele Mgr. Saida Habboudjiho. Byli velkým překvapením turnaje. Žákům 9. ročníku i ostatním hráčům byli rovnocennými partnery.
    O čtyři roky později dostal povolení vycestovat do Spojených států, kde měl natočit svůj první americký film. V USA Miloš Forman nakonec zůstal. Snímek se jmenoval Taking Off a zazářila v něm mimo jiné i nesmrtelná drsňačka Tina Turner. Získal s ním cenu poroty na festivalu v Cannes, komerčně ale neuspěl. Kvůli tomu často živořil jen s dolarem na den.


Žákovský parlament se snaží učit žáky pomáhat……….

    Stylový Hostinec U Formana nabízí příjemné posezení v tradičním selském stylu. Můžete si vychutnat tankové pivo RADEGAST, sudové pivo PILSNER URQUEL, OSTRAVAR, černý KOZEL, v letních měsících ovocné CIDERY. Ochutnat můžete z velké nabídky našeho jídelního lístku včetně denního menu.Pro pořádání oslav a soukromých akcí možnost využít salónek pro 30 lidí.
    S druhou manželkou, zpěvačkou Věrou Křesadlovou, se dali dohromady díky Konkursu. Vychovali dvojčata Matěje a Petra, s nímž Miloš Forman zrežíroval jazzovou operu Dobře placená procházka.
    Miloš Forman, původním jménem Jan Tomáš Forman, se narodil provozní hotelu Anně Formanové a učiteli Rudolfu Formanovi. Jeho pravým otcem byl ale architekt židovského původu Otto Kohn, což se Miloš Forman dozvěděl až po válce, kterou jeho rodiče nepřežili. Vyrůstal v domově mládeže a v poděbradské internátní škole, kde se setkal s prvním českým prezidentem Václavem Havlem a se svým budoucím spolupracovníkem, režisérem Ivanem Passerem.
    Během studií na pražské FAMU působil v divadle, zahrál si několik vedlejších rolí ve filmu a spolupracoval jako pomocný režisér s Alfrédem Radokem. S vlastními filmy Konkurs a Černý Petr Miloš Forman debutoval v roce 1963.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
14010
cache: 0024:00:00