Jak na věc


doba platnosti znaleckého posudku

Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

    Kniha docházky pochopitelně je adekvátním způsobem, jak naplnit znění zákoníku práce a vést evidenci pracovní doby. To jaké podklady předáváte účtárně už je interní záležitost. Důležité je, aby byly průkazné a přehledné (odpracované dny, neodpracované dny, dovolené, nemoc, překážky v práci, práce přesčas, pohotovost atd.). Některé firmy odevzdávají účtárně jenom souhrn údajů, některé podrobnou docházku. Zaměstnanec je povinen dodržovat pracovní kázeň a pokyny zaměstnavatele. Takovým pokynem a nepochybíte pokud jej vydáte třeba ve stručné, ale písemné podobě, je i pokyn, aby zaměstnanci vedli záznamy o příchodech a odchodech z pracoviště a přestávkách. Pokud pak zaměstnanec neplní své povinnosti, jedná se o porušení pracovní kázně (byť méně závažné) se všemi právními dopady (např. v tomto případě při opakovaném porušování kázně až možnost výpovědi).
    Zákoník práce 262/6 par.96 ukládá zaměstnavateli vést evidenci odpracované doby.Je evidence této odpracované doby kniha docházky? A jaký je rozdíl mezi knihou pracovní docházky a výkazem práce pro mzdovou účtárnu. Jak postupovat, když pracovník odmítá se zapisovat do knihy docházky?
    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)
    Obsah je volně k použití pro soukromé účely fyzických osob. Jakékoli jiné užití obsahu včetně převzetí, umístění na vlastní web, šíření anebo dalšího zpřístupňování bez souhlasu Vzory.cz z.s. je zakázáno.


Výpis pro štítek: zkušební doba

    Pokud chcete nastoupit k novému zaměstnavateli k 1.10. 2011, tak podle platné legislativy musíte podat výpověď zaměstnavateli do 31.7. 2011.Výpověď a výpovědní doba v pracovním právuPro přehlednost dodáváme některé odkazy z poraden pracovního práva
    Výpovědní doba je podle platného zákoníku práce dva měsíce. Výpovědní doba se začíná počítat od prvního dne následujícího měsíce po měsíci, kdy byla výpověď podána. Výpověď můžete podat bez udání důvodu.
    Dohodl jsem s novým zaměstnavatelem na nástupu do zaměstnání od října 2011. Kdy mám podat výpověď současnému zaměstnavateli. Jaká je výpovědní doba, pokud chci ukončit pracovní poměr výpovědí ze strany zaměstnance?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9996
cache: 0024:00:00