Jak na věc


displeje sony xperia miro

LCD displej pro Sony Xperia Miro ST23i

    Na první pohled vypadá jako tuctový plastový smartphone, ale když se podíváte pozorněji, poznáte v Sony Xperia Miro elegantní telefon se zajímavým designem. S úhlopříčkou 3,5...
    Sony Xperia miro se musí líbit všem, kteří hledají menší telefon akorát do ruky. Velikostí displeje 3,5″ neohromí, alespoň není konstrukce přerostlá. Dle mého názoru designéři míří hlavně na dámy, jak si jinak vysvětlit barevné kryty. Miro seženete ve třech barvách, buď celý černý (jako tento testovaný), bílý s lesklým povrchem nebo v kombinaci s růžovou. Právě ten černý vypadá docela běžně, ale bílá a růžová varianta zaujme místo v kabelkách. Pánové, možná máte žhavého kandidáta na vánoční dárek!
    Kryt se musí doslova vypáčit přes výřez na spodní straně. Pak se dostanete k Li-Ion akumulátoru s kapacitou 1 500mAh. Díky neustálé synchronizaci dat, obvyklému provozu přes SMS a hovory, hraním Angry Birds Star Wars jsem Miro dobíjel každý druhý den. S nějakým šetřením by asi vydrželo déle. Vedle baterie je vidět také microSDHC slot, do něj si kartu budete dokupovat. Telefon pracuje se SIM klasických rozměrů.


Razer Phone 2: herní maniak na scénu

    Po tom ako došla Sony Xperii abeceda, nastal čas použiť ako príponu k názvu telefónu použiť mená. Žarty bokom, tento model bol predstavený v júni a vyšiel tri mesiace na to oficiálne na trh. Tento model by mal byť nástupca Sony Xperia Tipo, či ho ale prekoná a zlepší sa dozvieme v následujúcich riadkoch. Predstavujem vám Sony Xperia Miro.
    Kromě displeje si hned všimnete čelní kamery nad ním pro videohovory. Reproduktor se po pár dnech používání zanesl prachem, těžko se to čistí. Těsně vedle oka kamery se ukrývá informační dioda, která decentním modrým blikáním prozradí nové události (e-maily, zprávy, hovory). Také indikuje dobíjení a slabou baterii. Displej s rozlišením 320 × 480 bodů se dá venku a na světle číst s obtížemi. Jas se reguluje v nastavení, miro nemá čidlo. Reakce kapacitního displeje jsou rychlé a přesné. Pod displejem se vedle sebe srovnala tlačítka k ovládání prostředí. Jejich funkce nemá smysl dál rozvádět, velkou výtku posílám výrobci, nejsou totiž nijak podsvětlená. Ve tmě tak neuvidíte nic a jen saháte naslepo. Alespoň že ve dne jdou jasně vidět jejich lesklé symboly.


T-Mobile v prosinci: 33 doprodejů [ceník]

    Těsně pod prostředním tlačítkem Domů překvapí další dioda, která mění barvu podle barvy schématu. Může tak být modrá, růžová apod. Její smysl mi trochu uniká, avšak na efekt funguje výborně. Rozsvítí se při odemknutí telefonu, pak pohasíná. Bliká při vyzvánění mobilu, ale to je jasně vidět i bez ní díky rozsvícenému displeji. Brada telefonu s logem Xperia se mírně svažuje, je to vidět hlavně z boku. Efektní prvek se povedl, díky matnému provedení se na něm nechytají otisky, což se o krytu displeje říct nedá.
    Zadní kryt tvoří i boky mobilu, vhod přijde jeho potažení gumou. Díky tomu telefon v ruce neklouže, ani při položení na podložku. Až u horní hrany se tísní snímač 5Mpx fotoaparátu a LED blesk. Nevšimnout si nelze loga výrobce a tak hlasitého monofonního reproduktoru. Ten umí být pořádně slyšet, když je mobil otočený, ale jinak se snadno utlumí.
    Levý bok je vyhrazen microUSB, ten bych asi raději viděl vespod nebo nahoře. Takto se telefon na nabíječce nedrží moc pohodlně. Pravá strana dostala ovladače hlasitosti, možná mohly být větší. Zámek Xperie se nachází nahoře, nepatrně vykukuje nad povrch. Uprostřed strany je pak 3,5mm jack na sluchátka. V balení s telefonem jsme sluchátka neměli, ale podle českých obchodů je dostanete, stejně tak jako ochrannou folii a pouzdro.
    Sympatická Xperia má všeho málo. Necelých 10 mm v pase, menší displej, výkon procesoru jen 800 MHz, nízká cena. Nezapomnělo se naštěstí na Android 4.0 a barevné kombinace krytů!


Tablety T-Mobile v prosinci: 11 ks, 1 doprodej [ceník]

    Ostré hrany Xperií už známe z mnoha jiných modelů a tak ani tady nijak nezaskočí. Designéři řezali hranu kolem displeje, záda se pak plynule ohýbají díky tvarovanému krytu. Telefon řadím mezi ty lehčí, má jen těsně nad 100 g.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00