Jak na věc


dechovky

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

    Snímky v níže připojené galerii zachycují dechovou hudbu Vysočanka z Brtnice s kapelníkem Jiřím Vorlíčkem a zpěváky Sylvou Grafovou, Marcelou Pryclovou, Jiřím Chládkem a Josefem Smolíkem. Poslední fotografie pochází z archivu dámské kapely Viktorky, která na akci také vystupovala.
    Pan Karel Novotný z Leštiny u Světlé nám zaslal fotoreport z festivalu Dechovky 21. století. Ten se uskutečnil v pátek 26. března 2010 v Žirovnici na Pelhřimovsku.
    "The folk tradition is like the tree: If the roots die, its downfall is certain."For a long-term continuity of Bohemian brass music a multitude of practicing brass bands are crucial. With a handful of bands only the tradition can not be kept alive, even if they would play on golden trumpets, no matter how high." -A
    Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o. Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).


2018, November Pick-2, Military bands in peace mission: Music show festival of the nations in Bremen, Germany 2016 - Central military music of the Czech Republic

    S duší celého festivalu, vedoucí odboru kultury Městského úřadu Žirovnice paní Ivanou Musilovou se můžete seznámit na snímku s plakátem zvoucím i na další pokračování Dechovek 21. století: 18. června, 17. září a 10. prosince, opět v žirovnické Sokolovně (podrobnější informace najdete v našem Dechovkovém kalendáři).
    Karel Novotný chválí akci z 26. března: „Přes všechny potíže, které pořádání takovéhoto festivalu dechovek obnáší, se v Žirovnici daří uspokojit zájemce o tento žánr a organizátoři jdou smysluplně za cílem – kvalitní muzika, příjemné nekuřácké prostředí, stolová úprava, výtečná kuchyně a vždy výborná nálada. Oplátkou za to je stálá, vysoká návštěvnost. Proto patří veliké poděkování paní Ivaně Musilové a všem, kteří ji pomáhají v této bohulibé činnosti. Poděkování patří rovněž vystupujícím souborům, pražské dámské hravé kapele Viktorky s vedoucí Helenou Viktorinovou a dechové hudbě Vysočance z Brtnice s kapelníkem Jiřím Vorlíčkem. Oba soubory, podle ohlasů publika, přispěly k výborné atmosféře a nezbývá, než jim popřát hodně dalších úspěšných vystoupení.“
    Prohlédněte si stručný fotoreport Karla Novotného z festivalu Dechovky 21. století, který se uskutečnil v pátek 26. března 2010 v Žirovnici. Vystupovaly zde Viktorky a také dechová hudba Vysočanka.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9915
cache: 0024:00:00