Jak na věc


dělníci na traverze

Rozkopané dálnice, ale stroje stojí! Silničáři přiznali měsíc skluz

    Dělníci v indickém městě Agra měli za úkol zabetonovat silnici. To se jim povedlo i se spícím psem, na kterého nalili dehet. Pes po několika hodinách zemřel.
    Po zimní přestávce se na dálnici D1 vracejí dělníci, aby letitou dálnici mohli opravit. Řidiči by se proto měli obrnit trpělivostí a pro jistotu se dopředu informovat, kdy a kde mohou očekávat problémy.
    Požár, který ve čtvrtek dopoledne kompletně zničil rodinný dům v Pardubicích, má podle vyšetřovatele nevšední příčinu. Na střeše pracovali řemeslníci, kteří dokončovali její opravu. Místo toho ji ale pravděpodobně zapálili.
    Na dálnici D1 ráno poprvé po zimní pauze vyjely stavební stroje, a to na dva úseky na Vysočině. Dělníci tam začali s demontáží svodidel a úpravami středových pásů. Řidiči musí v těchto úsecích jezdit ve zúžených pruzích a omezenou rychlostí.
    V Istanbulu slavnostně otevřeli nové letiště a Turci doufají, že se do pěti let stane největším na světě. Po dalším rozšíření by totiž jeho branami mohlo projít až 200 milionů cestujících ročně. Pro srovnání - pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 15 a půl milionu lidí.


Na D1 se po zimní pauze vracejí dělníci. Tady si dejte pozor!

    Dvacet lidských životů si vyžádal požár autobusu, který převážel migrační dělníky do továren v Thajsku. Téměř třiceti lidem se podařilo z autobusu včas utéct, jeden z nich podle policie utrpěl vážné popáleniny.
    Stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl Josef Spour má jít podle havlíčkobrodského soudu na čtyři roky do vězení za pád mostu ve Vilémově, při němž v roce 2014 zemřeli čtyři lidé. Soud mu také zakázal činnost stavbyvedoucího.
    Zkouška trpělivosti. Tak komentovali řidiči víkendovou cestu z jihu Čech na Prahu. Od pátku tam kvůli dostavbě dálnice D3 museli využívat objízdné trasy. A opět se to neobešlo bez kritiky na rychlost stavby. Ostrá slova už dlouho provázejí také opravu D1, kde i tento víkend stroje spíše stály, než aby jely na plný výkon.
    V centru Říma se objevila obrovská propast. Sesuv půdy s sebou vzal i několik aut a úřady musely evakuovat okolní budovy. Nikomu se nic nestalo. Podle hasičů je propadliště hluboké asi deset metrů.
    Rozestavěný mrakodrap v Kuvajtu, ve kterém má po dokončení sídlit místní národní banka, pohltily ve čtvrtek plameny a nebe v okolí zahalil černý kouř. Ze staveniště prchalo asi dva a půl tisíce dělníků.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9307
cache: 0024:00:00