Jak na věc


cernohorska sáňkařská cesta

Kožní OpavaMUDr. Jitka Černohorská

    Ve své tvorbě vystřídala bezpočet výtvarných technik. Z počátku jí učarovala práce s textilem a batikou. Výrazný zlom nastal v roce 1995, kdy pro sebe nalézá techniku papírové koláže. Ta u ní převažuje a v mnoha případech zcela vytlačuje štětec a paletu. Malířka si vytvořila své osobité pojetí a technologické postupy. Barvené, bílé nebo šedivé papíry trhá a stříhá a poté z nich sebejistě komponuje témata, která řadí do volných cyklů. Inspirací se jí staly krajiny, náboženská témata, ornament, figurální, zvířecí a florální motivy.
    Komplexně se věnuji celému oboru dermatovenerologie, tzn. kromě diagnostiky a léčby běžných kožních onemocnění poskytuji  i většinu navazujících výkonů a vyšetření u chorob či stavů, k jejichž řešení jsou tyto úkony nezbytné.
    V kožní ordinaci se věnuji diagnostice a léčbě celé škály kožních chorob od akné přes ekzém až po křečové žíly. Specializuji se na HOMEOPATICKOU léčbu.
    Břeclavská výtvarnice představí průřez své tvorby cca 40 díly. Eva Černohorská vystudovala pedagogickou fakultu Univerzity J. A. Komenského v Trnavě, kde získala základy výtvarného řemesla. Kromě výtvarné výchovy studovala i matematiku a deskriptivní geometrii. Působila jako profesorka výtvarné výchovy a matematiky na gymnáziu Břeclav. Dnes je již v důchodu, žije a tvoří v Břeclavi. Má za sebou celou řadu autorských i kolektivních výstav.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00