Jak na věc


celozrnný perník

V Mexiku objevili chrám boha Xipe Totec. Jeho kněží se oblékali do kůže mrtvých

    500 g celozrnné žitné mouky, 200 g přírodního cukru, 2 lžíce medu, 1 vejce, 600 ml mléka, 1 prášek do perníku, 1/2 prášku do pečiva, 4 lžíce olivového oleje, hrst rozinek, hrst ovesných vloček
    Pár skleniček bílého na dietě nevadí, ale musíte vědět, které si máte dát. Na sklenku nasládlého, krásně aromatického muškátu raději zapomeňte. Chce to kvalitní suchá vína. Z těch tuzemských například z vinařství Hort, Marcinčák nebo Volařík.
    V míse smícháme všechny sypké suroviny, rozinky a ovesné vločky. V teplém mléce rozmícháme med, olej a vejce. Nalijeme do mísy a všechno důkladně promícháme. Těsto nalijeme na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 180°C a pečeme asi 20 minut (zkusíme špejlí).
    Předehřejte troubu na 160 stupňů. Všechny suroviny postupně smíchejte v hluboké míse. Začněte suchými surovinami.  Mouky, ořechy, prášek do perníku a skořici postupně rozmíchejte s mlékem, olejem a nakonec přidejte med a vejce.


Tipy na týden: Dáte si perník nebo snad neviditelnou výstavu?

    Mezitím si připravte čokoládovou polevu. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Promíchejte s máslem a smetanou. Vyndejte perník z lednice a rovnoměrně jej zalijte čokoládovou polevou. Posypte zbytkem oříšků a před podáváním nechte alespoň na půl hodiny zatuhnout.
    V České republice žije více než osm set tisíc diabetiků a jejich počet neustále roste. Odborníci už mluví dokonce o epidemii. Pacientů s cukrovkou druhého typu je ale ve skutečnosti ještě asi o dvě stě tisíc víc. Jen jim ještě nebyla diagnostikována.
    Je čas jít s tělem na trh. A půjdu ráda, protože jsem na své nové křivky, ale hlavně na svoji vůli doopravdy pyšná. Jsou za mnou čtyři měsíce hubnutí a dole mám sedm kilo. Čtyři kila zmizela z břicha, dvě kila z nohou a rukou a z legrace říkám, že to poslední bylo z hlavy. To jak z ní odešly všechny ty starosti, co jsem si dělala s tím, jak vypadám.
    Hotový perník nechte vychladnout. Poté jej vodorovně rozřízněte. Naznačte si zoubkovaným nožem zhruba polovinu a řežte postupně kolem dokola, až proříznete skrz. Řeznou plochu namažte velkou vrstvou kvalitního brusinkového kompotu. Přiklopte a dejte do lednice na 10 minut.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9590
cache: 0024:00:00