Jak na věc


celozrnná buchta s tvarohem

Zanechte odpověď Zrušit odpověď na komentář

    U kukuřice si ale nejsem jista, jaký „obal“ by se oddělával z toho zrníčka...Mám stále zafixováno, že po oloupání kukuřičného klasu, odstranění toho „šustí“ , se objeví zrníčka a ty se vyloupou či odrhnou (jsou-li již uschlá) a pak pouze pomelou na mouku. Tak jsme nějak uvažovaly s děvčaty ze zdravé výživy a myslíme si, že tímto je vlastně mouka z celého zrna.
    Při nakupování obilovin je potřeba se rozhlédnout v prodejnách se zdravou výživou a jenom si vybrat z nepřeberného sortimentu, který již existuje. Sama jsem občas překvapena novými chutěmi, které objevím v dosud neznámých obilovinách či těstovinách.
    Ovšem celozrnné pečivo z různých supermarketů už nekupujeme. Nejsem přesvědčena, že tmavost „celozrnného pečiva“ je dána celozrnnou moukou a ani raději nebudu zkoumat, zda to není způsobeno obarvením karamelem. Protože z ní peču vím, že zas tak tmavé, jaké jsou k dostání různé chleby v klasických obchodech, celozrnné pečivo není. Pro lepší prodejnost stačí mnohdy asi i název a zvýraznění přidáním různých semínek. To obyčejný kmínový chléb a i bílý rohlík je dle mého soudu vhodnější.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Při nekombinování s velkým množstvím bílkovin a při postupném přechodu alespoň na zjednodušenou dělenou stravu zjistíme, že veškeré obiloviny ať již v podobě celých zrn nebo pokrmů z nich připravených mají svoji vlastní chuť, kterou není ani nutno dál zvýrazňovat a posilovat tukem pro pocit nasycení.
    Milá Vendulko, myslím si, že kuskus je určitě vhodná a zdravější náhrada, když Vám již jídlo z jídelny nesplňuje představu zdravého stravování. Sama jsem mnoho let v zaměstnání také nenavštěvovala závodní jídelnu, a kuskus jsem měla též v sortimentu rychlého oběda. Nevím, zda je vhodné jej jíst stále a také nevím, jak to myslíte s tím dlouhodobě. Ale myslím si, že přežívat se na něm dá delší čas :-)
    Uvědomuji si, že jsem vlastně obiloviny vůbec neznala a jsem ráda, že jsem v nich našla takové zpestření své stravy a mohla jsem jimi obohatit i stravu svých blízkých. Osobně se mi s oslabenou slinivkou díky jim velicerozšířil obzor stravovacích možností.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00