Jak na věc


bramboráky bez mouky

Bramborák s uzeným masem z Vysočiny

     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.
    Suroviny Mléko polotučné, Mouka polohrubá, Pepř černý mletý mají zadané pouze základní hodnoty. Výpočty nutriční tabulky, nemusí souhlasit se skutečností.
    © 2009 – 2018 NAŠEPENÍZE.CZ s.r.o., všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez předchozího písemného souhlasu provozovatele, nebo vlastníka autorských práv k obsahu je výslovně zakázáno. O nás - kontakty | Podmínky používání | Reklama | Newsletter | RSS články | RSS recepty | Facebook | Přidat na Seznam
    Ovšem čas od času, ovlivněn náladou nebo inspirován z nějakého zdroje si dovolím změnu. Když jsem nedávno popisoval a začal používat skvělý krouhač IBILI, bylo jasné že dík noži na julienne bude pokus. No a je to asi tak:


Ohodnoťte článek "Bramboráky různých chutí"

    Také dršťková připravená zčásti, nebo úplně z vepřových žaludků je humus a jednoznačný podvod na zákazníka. Dršťky jsou totiž jednoznačně hovězí – to je narážka ne jeden nejmenovaný motorest u D1, kde mi číšník ne právě klidně a slušně vnucoval fakt, že „oni nemají v polévce vepřové žaludky, protože jim surovinu v mraženém stavu dodává jakýsi „skvělý“ italský dodavatel“. Ony asi ty české krávy vymřely (v jejich okolí).
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    >> Z tohoto množství si připravím dva bramboráky v pánvi o průměru 24 cm a s chutí je zbaštím. S chutí tak velikou, že když nastane „to období“ (asi třikrát ročně), připravím si je klidně 4-6 dnů za sebou.
    Stane se a bohužel často, že dostanu bramboráky z mrazáku, pouze ve fritéze ohřáté. S opravdovým Českým bramborákem to má pramálo společného. Stejně jako rádoby krokety a, bože chraň, Americké brambory. Fuuuj!


Jak na přepuštěné máslo? (+ kuřecí miniřízečky)

    1 Brambory pořádně osušte a nastrouhejte, nechte vykapat tekutinu a osušte je pevným kuchyňským papírem nebo vymačkejte v utěrce. Pak je v míse s vejcem, moukou, česnekem, solí, pepřem a rozemnutou majoránkou zpracujte na těsto.2 Na široké pánvi na středním plameni zahřejte tuk (množství přizpůsobte druhu pánve – na nepřilnavé stačí lžíce či dvě). Pak do pánve po lžíci až dvou dávejte těsto a spodkem lžíce z něj tvarujte co nejtenčí placku. Počet bramboráků přizpůsobte velikosti pánve – neměly by se dotýkat. Opečte je z obou stran dozlatova. Pokud máte jen malou pánev, připravujte na ní pouze jeden bramborák.3 Jestliže bramboráky připravujete na větším množství tuku, přebytečnou mastnotu z nich odsajte kuchyňským papírem.
    >> Bezvýhradně tvrdím, že nejlepší bramborák je pouze a jedině z ručně strouhaných brambor varného typu A, nebo B! Ta struktura prostě musí být cítit při prvním i posledním kousnutí. Kajícně ovšem přiznávám, že z čiré lenosti brambory doma nestrouhám, ale mixuji v malém kutru tyčového mixeru. Česnek ovšem předem utřu na třítku, nebo propasíruji do kutru.
     Vlastně to nikdy nikde moc nepovídám, ale je pravda, že klasický bramborák už odmala patří k mým nejoblíbenějším jídlům. Když si v jakékoliv hospodě či restauraci nedokážu vybrat, skončím jednoznačně u tří možností. A nestydím se za to. Jsou to bramboráky, smažák a dršťková. Když si nemohu vybrat. Ne že bych si většinou nedal spíše jehněčí kolínko, vídeňský řízek či cokoliv, co mne prostě překvapí. Jenomže české bramboráky a Dršťková polévka prostě nezklamou. Tedy neměly by! Bohužel, někdy… Ale o tom později.


7.7.2014 – doplnění. Nejraději mám ty klasické bramboráky.

    >> Vše smíchám a nechám rozležet jen tak dlouho, než se rozehřeje tuk na smažení. Tady prosím, stejně jako při dochucování kořením, dle vlastní chuti. Tedy i množství tuku. Já rád bramboráky na sádle, kuřecím sádle, nebo v nouzi na oleji, ovšem ne utopené – na jednu stranu lžíci tekutého tuku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00