Jak na věc


biatlon jak se boduje

Deset „nej“ událostí sezony 2017/18. Které jsou ty vaše?

    Tradičně se zde pořádá poslední závod světového poháru. V loňském roce zde byla Veronika Vítková čtvrtá ve sprintu a pátá ve stíhacím závodě. Gabriela Soukalová byla druhá v závodě s hromadným startem.
    Usluginová ale nakonec za svou krajankou zaostala o 1,3 sekundy, Nicolaisenová o 1,7 sekundy. Norce to  nestačilo ani na stupně vítězů, o jednu desetinu ji porazila Němka Karolin Horchlerová.
    Štafeta – Čtyři muži jedou úseky dlouhé 7,5 km, ženy 6 km. Každý závodník střílí jednou vleže a jednou vestoje. Při střelbě lze využít tři náhradní náboje. Pokud i po jejich použití zůstane nesestřelený terč, musí závodník na trestné kolo.
    V celkovém pořadí Světového poháru v biatlonu má Gabriela Soukalová stále náskok 69 bodů na druhou Dorinovou-Habertovou. Ale nesmíme zapomenout, že se na konci odečtou dva nejhorší výsledky. Po odečtu dvou nejhorších výsledků je náskok tenčí – 34 bodů.
    Závod s hromadným startem – Muži jezdí 15 km, ženy 12,5. Na start se postaví 25 nejlepších závodníků ze Světového poháru plus 5 nejlepších z dané štace. Střílí se čtyři položky, nejprve dvě vleže a pak dvě vestoje. Jedna chyba znamená jedno trestné kolo.


Reprezentační hokejový trenér Miloš Říha dostal k narozeninám sedmnáctilitrový soudek piva

    Sprint – Muži jezdí 15 km, ženy 7,5 km. Závodníci startují intervalově po 30 sekundách. Střílí se dvě položky, nejprve vleže a pak vestoje. Jedna chyba znamená jedno trestné kolo.
    Smíšené dvojice – Nejprve jede žena 3 km, pak muž, znovu žena a na posledním úseku zdolává muž 4,5 km. Na každém úseku se střílí vleže a vestoje. Dobíjí se stejně jako ve štafetě.
    Uľjana Kajševová si během sprintu „užila“ pořádné nervy. Startovala s číslem jedna, odstřílela čistě a už jen čekala zda ji někdo nepřekoná. Po druhé střelbě se před ni dostaly rovněž bezchybné Irina Usluginová a Kaia Nicolaisenová.
    Na Sibiři vyvrcholí boje v jednotlivých kategoriích a v celkovém hodnocení Světového poháru za rok 2016. Mezi muži je již jasno. Rekordně po páté za sebou vyhrál současný biatlonový fenomén Martin Fourcade.
    Stíhací závod – Muži jezdí 12,5 km, ženy 10 km. Závodníci startují s rozestupy z předešlého sprintu, případně vytrvalostního závodu. Střílí se čtyři položky, nejprve dvě vleže a pak dvě vestoje. Stíhacího závodu se účastní 60 závodníků. Jedna chyba znamená jedno trestné kolo.


Biatlon – pravidla a bodování

    1. Soukalová 1039 b.,2. Dorinová Habertová 970, 3. Wiererová (It.) 889, 4. Mäkäräinenová 785, 5. Dahlmeierová 756, 6. Hildebrandová (Něm.) 735,7. Vítková 703,
    Češi na Mistrovství světa v Oslu nezískali žádnou medaili, pouze, a to v uvozovkách, sbírali umístění v první desítce – tři čtvrtá, tři pátá i tři šestá místa.
    Lea Johanidesová udělala po jedné chybě na obou střelbách. S tradičně slabším během jí to nedalo na lepší než 39. místo. Se stejnou střeleckou bilancí byla 46. Anna Tkadlecová.  Střelecký výbuch opět potkal 65. Ludmilu Horkou.
    Vytrvalostní závod – Muži jezdí 20 km, ženy 15 km. Závodníci startují intervalově po 30 sekundách. Střílí se čtyři položky v pořadí ležka, stojka, ležka a stojka. Za každou chybu se přičítá jedna minuta.
    Další dvě země od 26. místa níže získají jedno místo za umístění v druholigovém IBU Cupu. Právo startu získávají při finálové štaci SP i ti, kteří se vešli v celkovém pořadí IBU Cupu do 10. místa. Jedna země může tímto způsobem získat maximálně dvě pozice.


Trenér českých hokejistů Miloš Říha zveřejnil nominaci na Channel One Cup

    IBU Cupu ve slovenském Osrblie vládla Uľjana Kajševová. Ruska vyhrála i druhý sprint, celkově už v této sezóně oslavila pátou výhru. Českým biatlonistkám se nevedlo.
    Smíšená štafeta – Dvě ženy nejprve jedou úseky dlouhé 6 km. Po nich následují dva muži s úseky dlouhými 7,5 km. Střelba probíhá stejně jako v klasické štafetě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
11292
cache: 0024:00:00