Jak na věc


babka radilka

Losos v papilotě s koprovým dresinkem

    4 Na polevu v rendlíku rozpusťte máslo v mléce. Prošlehejte se zbývajícími přísadami a potřete horké babky. Po 30 minutách chladnutí by měla poleva ztuhnout.
    2 Vymažte máslem chlebíčkovou formu o rozměrech 10x23cm a vyložte ji pečicím papírem, přičemž ho nechte 5cm po dlouhých stranách přečnívat. Těsto rozválejte na čtverec o hraně 40cm. Z rozmixované náplně si odložte 1/4 hrnku, zbytkem potřete plát těsta, přičemž nechte 1cm volný okraj. Posypte tmavými rozinkami a ořechy. Od strany nejblíže k vám těsně sviňte na roládu. Ostrým nožem každou roládu přeřízněte uprostřed napůl. Získáte tím dvě rolády dlouhé zhruba 20cm. Špachtlí potřete jednu z nich zbylou rozmixovanou náplní i zvenku (jen vršek a boky). Na potřenou roládu položte křížem nepotřenou. Na každé straně jednou dvakrát přehoďte konce, abyste získali cop ve tvaru spirály. Cop vložte do připravené formy. Zakryjte utěrkou a nechte na teplém místě zhruba 2 hodiny kynout, až zdvojnásobí objem.


Komentáře (připomínky čtenářů):

    3 Troubu předehřejte na 190°C. Pečte babku 45 minut dozlatova. Nechte trochu zchladnout a pak za přečnívající okraje papíru zdvihněte z formy a nechte chladnout na mřížce. Papír odstraňte.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
8176
cache: 0024:00:00