Jak na věc


básnička o třech králích

My, tři králové, jdeme k vám...

    Tento týden jsme měli s dětmi ve třídě Rákosníčků téma Zima je tu. Začátkem týdne jsme si povídali v komunitním kruhu na téma: Co jsem dostal od Ježíška, Co rád dělám v zimě, Kdo jsou Tři králové. Naučili jsme se básničku s pohybem Postavíme sněhuláka a řekli jsme si básničku Tři králové. Dále jsme si vyprávěli legendu o Třech králích a zpívali píseň My tři králové. Zahráli jsme si hry Mrazík,která děti velmi baví, dále hry Na Peška, Kolečkovaná, Čáp ztratil čepičku a další. Uprostřed týdne děti tvořily papírové rukavice,které si vymalovaly voskovými pastelkami. Rozvíjely jemnou motoriku a svoji fantazii.
    Prázdniny podzimní, jarní a Velikonoční jsou prázdniny základních škol, které jsou v tyto dny zavřené, v mateřské škole dochází k omezení provozu a ke spojování tříd. Také školní jídelna v těchto dnech vaří jen pro školku, proto nám prosím dejte vědět dostatečně dopředu, zda si své děti necháte doma nebo je přivedete do MŠ.
    Prosíme rodiče, aby nahlásili děti do konce tohoto týdne učitelce své třídy. V případě velkého počtu dětí, budou děti rozděleny na dvě skupiny dle věku. Nahlašujte děti starší čtyř let, výuka bude trvat zhruba půl hodiny.


14.1.2012 TŘI KRÁLOVÉ Měsíčník Krušnohorský LUFT / Herzgebirge a dvě básničky sepsané Kristinou Košnerovou z Perninku přicházejí týden po Třech Králích, zaťukat na vaše dveře s vytouženou vidinou – setkáním s darem přijetí

    Ve třídě Vodníčků jsme se s dětmi v novém roce přivítali a popřáli si štěstí a zdraví a pak jsme se vydali za Třemi králi a jejich cestě do Betléma. Naučili jsme se písničku My Tři králové, zahráli jsme si u ní na Orffovy nástroje a vyrobili jsme si z tvrdého papíru královské koruny, u kterých jsme trénovali správný úchop nůžek. Určovali jsme také první i poslední hlásky našich jmen, zvířátek a věcí kolem nás. Děti vymýšlely, co by ještě mohlo začínat na stejnou hlásku, jako jejich jméno. Zahráli jsme si obdobu hry Na sochy, kde děti svým tělem napodobovaly danou hlásku. V pátek si děti postavily v herně Betlém, kam daly do jesliček malého Ježíška a zazpívaly mu píseň My Tři králové. Poté mu donesly dary - něco, co vypadá, jako zlato, něco, co by mohla být myrha a něco, co by mohlo být kadidlo. Někdo Ježíškovi přinesl oblečení, deku, beránka nebo i panenku. S korunami i s písničkou jsme se vydali i do kuchyně zazpívat paní kuchařkám.
    Svátkem Tří králů končí období Vánoc. Tehdy vyčetli tři mudrci z východu z hvězd, že se mají poklonit novému židovskému králi. Proto následovali zářící (betlémskou) hvězdu a putovali do Betléma za Ježíšem. Předali mu zlato, kadidlo a myrhu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
9627
cache: 0024:00:00