Jak na věc


avokádo cena

Doporučuji: Recepty Paleo Snadno

    Poznat zralé avokádo tedy není žádná věda – párkrát si to vyzkoušíte a pak už se jistě nespletete. Navíc zralost vnímá každý trochu jinak – například v Chile jsem během půlročního pobytu často zahlédl místní konzumovat takové avokádo, které bychom u nás považovali za přezrálé až shnilé. Opravdu si pochutnávají i na těch se silně hnědým vnitřkem. Toto si musí každý sám vyzkoušet a najít si svou ideální zralost.
    Jsou to tak tři roky, co jsem se dostal ke zdravému životnímu stylu a stala se z toho vášeň. Proto vznikl tento projekt Perfektní postava, kde budou publikovány zajímavé tipy a triky. Snad se Vám tu líbí a něco si odnesete! ;)
    Banány a avokádo rozmačkáte důkladně vidličkou a promícháte s kakaem. Nakonec ozdobíte ořechy a dle zralosti a sladkosti banánů je možno dosladit ještě lžickou medu. Velmi chutný a rychlý pokrm, který připravíte za dvě minuty. Nejedná se sice úplně tak o Low Carb recept, ale příznivce Paleo či Primal stravování potěší
    Mangan – 10 %V případě, že byste konzumovali 3 avokáda denně, tak celkově pokryjete příjem vitamínu K1 a vitamínu B9! Vitamín C, B5, B6, E a draslík příjmete z 60% denní doporučené dávky. Avokádo obsahuje mnoho dalších vitamínů a minerálu, jenže je jich tolik, že by vám trvalo přečíst jen složení 5 minut.


Alavis, záchrana pro Vaše klouby

    Často se mě lidé v mém okolí či klienti ptají, které potraviny by neměli ve svém jídelníčku vynechat a samozřejmě je zajímá proč. Jednou z těch, které stavím na první příčky je avokádo. Pro mě je to superpotravina a jeden z nejzdravějších plodů planety. Je plné vitamínů, zdravých tuků a chutná skvěle.
    Vitamíny a minerály jsou další úžasnou stránkou avokáda. Obsahuje jich opravdu velké množství – podívejme se na to, kolik procent denní doporučené dávky obsahuje jeden kus:
    Díky tomu, že konzistence avokáda je máslová, tak se nejvíce hodí k přípravě různých pomazánek. Je možné ho rozkrojit a s trochou práce si ho natřít na chleba. Ukážeme si ale i pár zdravých receptů, které by vás pravděpodobně ani nenapadli!
    Tuk obsažený v avokádu je jeho největším benefitem a ti, kteří se o Paleo či Primal (přečíst článek Proč Paleo? 50 důvodů) zajímají, tak vědí, že tuku se není třeba bát. Zvlášť toho, který se nachází v tomto plodu. Je totiž pro tělo mnohem přínosnější než fruktóza (sacharid), jež se vyskytuje v ostatním ovoci ve velké míře.
    Pro mě je 25 korun v poměru s obsahem živin v plodu naprosté nic. Opravdu dejte přednost kvalitě, protože avokádo vás skvěle zasytí, dodá spoustu energie a tělo doplníte o potřebné minerály a vitamíny.


Zaujal vás článek? Tak to se vám bude líbit i moje kniha.

    V Čr se dá povětšinou koupit za cenu kolem 25 – 30 Kč za kus (někdy i méně), což stále některým přijde mnoho. Za tu samou cenu máte ale samozřejmě možnost koupit si jablečnou taštičku nebo hamburger z Mekáče
    Velkým kamenem úrazu je zralost plodu. Už nesčetněkrát jsem se setkal s negativní reakcí na toto ovoce. Údajně se velmi špatně loupalo a bylo hořké. Ano, přesně toto jsou typické znaky nedozrálého plodu. Stejně jako kdybyste urthli ještě zelený banán, tak také nepůjde slupka pohodlně otevřít a chuť vám vyvolá spíše zvracení (osobně vyzkoušeno v Peru cestou k Machu Picchu).
    Na dotyk musí avokádo být pružné a neklást přílišný odpor. Pokud jej lehce zmáčknete, tak by mělo o několik milimetrů povolit. Já však raději kupuji nezralá a doma si jej nechám zhruba 3 dny dozrát. Ta, co už v obchodě působí zrale jsou mnohdy odzkoušena mnoha zákazníky a někdy mohou být až příliš pomačkaná a pokud se vytváří opakovaně silný tlak, tak může dojít k hnědnutí na těchto místech. Stejně jako u banánů nebo „ťuknutého“ jablka.


Doporučuji: Sklizeno – opravdové jídlo

    Českému lidu zatím málo známé avokádo patří mezi superpotraviny a rozhodně by nemělo chybět v každém zdravém jídelníčku. Aspoň občas! Jedná se totiž o ovoce, které je plné užitečných vitamínů a zdravých tuků. Proto také na našem blogu naleznete mnoho článků a receptů, v kterých je avokádo mnohokrát zmíněno. Víte, jak vypadá avokádo?
    Hass – je světově nejpěstovanější odrůdou a například v USA se pěstuje z 80 % právě Hass. Jeho slupka je hrbolatá, často se mu přezdívá ropucha. Barva je povětšinou hněda až hnědo-fialová a tvarem připomíná spíše vejce.
    U nás trochu netradiční smoothie, ale ve Vietnamu jsou na denním pořádku. Jedná se totiž o osvěžující, chutný a zdravý nápoj, který je dokonce rychlý na přípravu. Co budeme potřebovat?
    Avokádo obsahuje nesmírně velké množství zdravých tuků, vitamínů a minerálů, jak už bylo řečeno výše. Dole můžete vidět, kolik % denní doporučené dávky obsahuje jeden průměrně velký kus avokáda:


Doporučuji: Jak pálit a neukládat

    Ačkoliv si hodně lidí myslí, že avokádo patří mezi zeleninu, tak opak je pravdou. Jedná se o plod hruškovce přelahodného, který se vyskytuje především v Jižní Americe. Plod je velice podobný české hrušce, jen má uprostřed velkou pecku a liší se i barvou. U nás v obchodech můžete narazit na zelené avokádo a občas také na hnědé/hnědo-fialové avokádo. Jsou to dva rozdílné druhy, ale chuť je téměř identická. Můžete se také setkat s termínem “nejčistší” ovoce. Proč? Avokádo má jednu z nejkvalitnějších slupek, které nepropustí nečistoty z okolí a chemické postřiky! Nemusíte se tedy bát pesticidů a podobných zdraví škodlivých látek. Je možné říci, že každé avokádo je BIO.
    Na internetu najdete stovky dalších receptů, protože v zahraničí se jedná o zcela běžně používanou surovinu, s kterou lidé rádi experimentují a nahrazují jí méně zdravé alternativy.
    Avokádo jsem již 2x zkoušel vypěstovat doma od pecky. Bohužel vždy se něco pokazí, neroste to a já jsem nucen pecku vyhodit. Každopádně máte pravdu. Avokádo je zdroj zdravých tuků a vitamínu – měl by být v každém vyváženém jídelníčku. Jen ta cena tomu často nenasvědčuje.
    Avokádo je ovoce, jež se však od ostatních druhů velmi liší. Ovoce je ve většině případů plné vitamínů, minerálů a sacharidů, a je tedy obecně považováno za zdravé. Ano, opravdu zdravé je, ale avokádo je obsahem živin pořádný kus napřed. Plod hruškovitého tvaru je vyjímečný tím, že je tvořen z téměř 80 % tukem. Obrovská dávka vitamínů a minerálů je samozřejmostí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
14619
cache: 0024:00:00