Jak na věc


auto lékárničky

Proč je auto/motolékárnička povinná?

    Autolékárničky se ve vozidle ukládájí v takovém prostoru, aby na ně nemohlo dopadat přímé sluneční světlo. Úložný prostor pro autolékárničky by měl být suchý a čistý a měll by být snadno přístupný pro kohokoliv. Majitel vozidla musí autolékárničky udržovat v dobrém stavu a všechny druhy zdravotnických potřeb obměňovat tak aby byly vždy v záruční době. Doba použitelnosti všech druhů potřeb, které lékárnička obsahuje je na každém z nich napsána.
    je zajistit na pracovišti dostatečný počet lékárniček. Obsah by se měl vztahovat k rizikům, která na pracovištích mohou vzniknout. Povinnost mít na pracovišti lékárničku vychází ze zákoníku práce.
    Reflexní vesty od 1. ledna 2011 budou muset řidiči všech motorových vozidel registrovaných v ČR povinně vozit reflexní vestu, resp. jiný oděvní doplněk s označením z retroreflexního materiálu (např. šle). Tato povinnost se bude týkat i motocyklů.


MACHALA povlečení mikroplyš – vzor

    Provozovatel vozidla musí zajistit, aby byla lékárnička udržována v řádném stavu. Pokud je třeba, musí se obměnit jednotlivé druhy zdravotnických potřeb tak, aby nadále bezzávadně plnily svou funkci. Doba použitelnosti je uvedena na obalech jednotlivých zdravotnických potřeb. Tam, kde doba expirace uvedena není, je třeba se přesvědčit, že pomůcky fungují. Například u nůžek zkontrolovat zda nejsou zarezlé či zda správně plní svou funkci, tedy stříhají. Z toho vyplývá, že se celá lékárnička po pěti letech měnit nemusí. Rozhodující není ani datum platnosti na obalu lékárničky, vždy záleží na konkrétních položkách uvnitř!
    1. obvaz hotový s 1 polštářkem - šíře 8 cm .....1 kus2. obvaz hotový se 2 polštářky - šíře 8 cm .....1ks3. šátek trojcípý z netkaného textilu .....1 kus4. náplast s polštářkem 8 x 4 cm .....3 kusy5. obinadlo škrtící pryžové 60 x 1250 mm .....1 kus6. resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem .....1 kus7. rukavice chirurgické latexové .....1 kus8. leták o postupu při zvládání dopravní nehody .....1 kus
    Obsah lékárničky musí být uložen v samostatném pouzdře. Pouzdro pak musí být uložené v suchém a čistém prostoru, na který nedopadá přímé sluneční světlo. Za zcela automatickou věc lze považovat fakt, že musí být na snadno přístupném místě.
    Motolékárničky podle přílohy č. 14 vyhlášky č. 341/2002 Sb., ve znění vyhlášky č. 283/2009 Sb. a vyhlášky č. 216/2010 Sb.. musí obsahovat pozměněnou výbavu a vybavení navíc. Výměna motolékárničky nebo obsahu - výbavy musí být provedena do 1.1.2011.


Nové zboží pro měsíc prosinec - Autolékárničky

    1. obvaz hotový s 1 polštářkem -šíře 8 cm .....10 kusů2. obvaz hotový se 2 polštářky - šíře 8 cm .....10 kusů3. šátek trojcípý z netkaného textilu .....6 kusů4. náplast hladká cívka 2,5 x 5 cm .....4 kusy5. náplast s polštářkem 8 x 4 cm .....18 kusů6. obinadlo škrtící pryžové 60 x 1250 mm .....5 kusů7. maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem .....4 kusy8. rouška plastová 20 x 20 cm .....4 kusy9. rukavice latexové chyrurgické .....4 páry10. nůžky se sklonem v antikorózní úpravě se zaoblenými hroty - 15 cm .....1 kus11. isotermická fólie 200 x 140 cm .....1 kus12. leták o postupu při zvládání dopravní nehody .....1 kus
    V nedávné době se v některých médiích objevily zavádějící informace o auto/moto lékárničkách a jejich povinných výměnách. Protože mezi veřejností kolují i informace, které se nezakládají na pravdě, rozhodlo se ministerstvo dopravy různým spekulacím zamezit. Jak je to s lékárničkami ve skutečnosti, se dočtete níže.
    Podle paragrafu 32 výše zmíněné vyhlášky musí být vybaveno každé motorové vozidlo příslušným druhem lékárničky pro poskytnutí první pomoci. Tato povinnost se netýká mopedů, motokol, jednonápravových traktorů s přívěsem a motorových vozíků. Vozidla hasičů mají výbavu stanovenou zvláštním právním předpisem.


univerzální schránka na doklady

    Nové vybavení autolékárničkyObvaz s jedním polštářkem (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3xObvaz se dvěma polštářky (šířka 8 cm, savost 800 g/m2) 3xTrojcípý šátek z textilu (z netkaného textilu, délka stran nejméně 960x960x1 360 mm) 2xNáplast hladká cívka (minimální lepivost 7 N/25 mm) 1xNáplast s polštářkem (minimální lepivost 2,5 N/cm) 6xŠkrticí obinadlo 1xMaska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem 1xRouška plastová (tloušťka 0,05 mm) 1xPryžové (latexové) chirurgické rukavice v obalu 1xNůžky vse sklonem, v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty, délka 15 cm 1xIzotermická fólie (rozměry min. 200x140 cm) 1xLeták o postupu při nehodě 1xZdroj: http://auto.idnes.cz/poznejte-svoji-autolekarnicku-driv-nez-ji-budete-potrebovat-p5x-/automoto.aspx?c=A101213_173205_automoto_fdv
    Lékárnička by neměla chybět na žádném pracovišti, provozovně, v autě, ve škole, v domácnostech, v kancelářských prostorech, obchodech, restauracích, bankovních institucích apod.
    Součástí lékárniček je resuscitační maska, příručka Základy první pomoci a informace o školící činnosti, kurzech první pomoci, výcviku a speciálních kurzech.
    Právní předpis stanoví, že v povinné výbavě vozidla musí být i autolékárna, popřípadě motolékárna. Konkrétně to nařizuje vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, v platném znění.
    Autolékárničky Vaclav Stepar • Autolékárničky OEM • Autolékárničky Compass • Autoalarmy - příslušenství • Dětské autosedačky - příslušenství • Alkohol testery - příslušenství • Autoalarmy • Alu kola • Autolékárničky Agba • Autolékárničky Steriwund


Povinná výbava SK - lékárnička, trojúhelník, lano (1,9 t), vesta, rukavice ČERVENÁ BRAŠNA

    Povinný minimální obsah lékárniček je obsažen v níže uvedených tabulkách. Užití některých druhů zdravotnického materiálu je omezen dobou použitelnosti, která je na obalu tohoto materiálu vyznačena. V případě, že je překročena, musí být materiál vyměněn. Neznamená to však povinnost výměny celé lékárničky, ale pouze konkrétního materiálu.
    Autolékárničky Vaclav Stepar • Autolékárničky OEM • Autolékárničky Compass • Autoalarmy - příslušenství • Dětské autosedačky - příslušenství • Alkohol testery - příslušenství • Autoalarmy • Alu kola • Autolékárničky Agba • Autolékárničky Steriwund
    1. Obvaz hotový s 1 polštářkem .....3ks 2. Obvaz hotový se 2 polštářky .....3ks 3. Šátek trojcípý z netkaného textilu.....2ks 4. Náplast hladká (cívka) 2,5 cm x 5 cm/3ks.....1ks 5. Náplast dělená 8 x 4 cm …...6ks 6. Obinadlo škrtící pryžové – 60 x 1250 mm.....1ks 7. Maska resuscitační s výdechovou chlopní.....1ks 8. Rouška plastová 20 x 20 cm 9. Rukavice latexové.....1pár 10. Nůžky se sklonem – délka 15 cm 11. Izotermická fólie 200 x 150 cm 12. KartU první pomoci

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00