Jak na věc


atentát rekapitulace

Život za pomoc českým parašutistům – životní příběh studentky Heleny Králové z Plzně

    Ukrajinská aktivistka, vystupující proti korupci a ruské okupaci Ukrajiny, zemřela na následky útoku kyselinou. Motiv činu je stále nejasný - hovoří se ale o pomstě proruských separatistů.
    Upozorňujeme učitele a žáky na speciál, který zpravodajský server Aktuálně.cz připravil pro své čtenáře. Nabízí mnoho cenných svědectví výrazných českých osobností a doprovodných materiálů vhodných do výuky (Události 1968, Invaze ...
    Rotný Martin Marcin, kterého spolu se dvěma kamarády zabil minulý týden na misi v Afghánistánu sebevražedný atentátník, plánoval, že se po návratu do vlasti konečně usadí. A dělal si prý legraci, že jemu se přeci nic stát nemůže. Po Kamilu Benešovi zůstalo malé dítě. V obci, kde vyrůstal Patrik Štěpánek, vytvořili pietní místo.
    Britská tajná služba MI5 poprvé připustila, že udělala chyba, když nezabránila atentátu v Manchesteru. V květnu 2017 zaútočil sebevražedný atentátník na koncertu Ariany Grande. MI5 muže sledovala, ale zakročila "příliš pomalu".


Tatínka nebylo... dcera Vladimíra Petřka vzpomíná

    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato e-learningová výuková aktivita zkoumá fenomén vlivu cenzury a propagandy na svobodu slova na konkrétním historickém příkladu Československa v roce 1968.
    Představujeme vám novou aktivitu IWitness v českém jazyce. Tato výuková aktivita se věnuje událostem kolem Mnichovské konference a bezprostředně po ní a reflektuje změny v české společnosti a v politickém zřízení druhé republiky. ...
    Tři čeští vojáci z mise NATO zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghanistánu. Jejich těla do Česka dopraví armádní speciál ve středu, příletu se zúčastní i prezident Miloš Zeman. Podle Aliance byl při útoku zraněn i jeden Američan a dva Afghánci. Těsně před nedělní půlnocí armáda zveřejnila fotografie zabitých vojáků.
    Tragická zpráva o smrti tří českých vojáků na východě Afgánistánu zasáhla v neděli celou Českou republiku. Po zveřejnění fotografií se všichni ptali, co znamená symbol orlice na pravém rameni jejich uniforem. Odpověď je jednoduchá.
    Nejméně 30 let stráví ve vězení 21letý Brit Naa'imur Rahman, který připravoval teroristický útok v Downing Street. Plánoval odpálit bombu u sídla premiérů a poté využít chaosu k útoku na Theresu Mayovou.


Květiny i svíčky. Na zabitého vojáka v Dívčicích stále vzpomínají

    Armáda prozradila podrobnosti návratu trojice českých vojáků, kteří o víkendu zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Letecký speciál doprovodí gripeny, zesnulý rotný Martin Marcin i desátníci Kamil Beneš a Patrik Štěpánek byli in memoriam povýšeni.
    Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?
    Přihlašte se na jednodenní exkluzivní seminář nejen pro učitele dějepisu, ZSV, občanské výchovy a českého jazyka, představující potenciál multimediální elearningové platformy IWitness....
    Obsah filmu: Na okupované území Protektorátu Böhmen und Mähren přilétá z Londýna skupina českých výsadkářů s nebezpečným úkolem provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha... Filmová rekonstrukce příprav a uskutečnění atentátu na, pojatá v širších politických a historických souvislostech. Na ukázku z filmu Atentát se můžete podívat ZDE ukázka č. 1 - Atentát v zatáčce v Holešovicích ukázka č.2 - Gestapo a jednotky ss se dobývají do kostela, kde se ukrývají parašutisté ukázka č. 3 - Bitva v kryptě


Střelba ve Štrasburku má čtvrtou oběť, zraněný zemřel v nemocnici

    Podívejte se na krátké ukázky z filmu Atentát (1964), který byl natočen v režii Jiřího Sequense st. Můžeme jej jednoznačně zařadit mezi klasiku českého filmu. Jiří Sequens se snažil co nejvíc přiblížit tehdy známým okolnostem a natočil téměř rekonstrukci celé akce. Oceňte výbornou atmosféru a herecké výkony.
    Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.
    Zprávy o odvetné akci českých speciálních sil sledují hlavně blízcí padlých vojáků. Jednou z obcí, kde na ně lidé vzpomínají, jsou Dívčice na jihu Čech. Tragickou smrt Martina Marcina tam stále připomínají květiny a svíčky na okně jeho domu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00