Jak na věc


architekt český krumlov

Jak probíhá  pasportizace budov a objektů?

    bytový architekt Brno, bytový architekt Pardubice, bytový architekt Olomouc, bytový architekt Ostrava , Blansko, Tišnov, Prostějov, Zlín , Židlochovice , Rosice , Moravský Krumlov ,
    Od samého počátku práce di5 architekti neoddělují návrh budovy a návrh jejího interiéru. Naší prioritou je navrhnout prostor na míru tak, aby se v něm obyvatel cítil dobře a splňoval jeho představy. Tvoříme moderní domy.
     Naprostá většina architektů pak vykonává svou profesi v Praze. Architekti tvoří specifický typ služby, která souvisí s městem, městským způsobem života. Čím větší sídlo a větší soustředění obyvatel, tím větší prostor pro činnosti architektů.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    di5 architekti inženýři je rozšířený architektonický ateliér (Koubkova 11, Praha) - tvoří ho jak zahradní architekti, tak bytoví architekti a inženýři, kteří úzce spolupracují v průběhu všech fází vývoje projektu. Součástí naší architektonické kanceláře jsou čtyři autorizovaní inženýři a projektanti. Rozsah naší práce začíná přípravou koncepce, přes vývoj a řízení projektu až po dohled nad stavebními pracemi. Náš tým (bytový architekt, architekt interiérů, zahradní architekt, architekt rodinných domů, architekt rodinných vil) je schopen zajistit projekty z oblastí rodinné a bytové zástavby, administrativních komplexů, občanské vybavenosti atd.
    Naši architekti rodinných domů a projektanti rodinných vil tvoří projekty ve všech stupních projektové dokumentace - návrh stavby, dokumentace pro stavební povolení, prováděcí dokumentace, dokumentace pro výběr dodavatele, dílenská dokumentace, dokumentace skutečného provedení stavby.
    Zpracováváme pasportizaci zaměření jak pro malé objekty, administrativní celky, tak pro velké technicko-hospodářské soubory. Výhod existence paspopasportizacertizace a aktuální 3D dokumentace obhospodařovaných objektů je nemalé množství: virtuální prohlídky stavby, podklad pro výběrová řízení na dodavatele technologie, kontrola a předcházení kolizím, zjednodušení projekční fáze - dostavby, přístavby, snadnější správa budov v návaznosti na další software (CRAB, EIRA, SAP atp.)


Společnost di5 architekti inženýři

    Návrhy interierů::Bytový architekt::Návrhy dětských pokojů::Bytový designér::Návrhy obývací pokoj::Návrhy interiérů koupelen::Návrhy kuchyní::Návrhy ložnice::3D jiné návrhy interiérů::Návrhy rekonstrukce bytového jádra::Bytový architekt Praha::Bytový designér Brno::Návrhy interieru Brno::
    S ralizací interiéru se váže spousta vynaloženého úsilí a času. My jako bytoví architekti, se snažíme svými zkušenostmi tato vaše usílí zkrátit na minimum. Vzhledem k našim komplexním službám, můžete působyt nad realizací Vašeho vysněného domova, už jen pouze jako dozor .
    V České republice žijí necelé čtyři tisícovky autorizovaných architektů (registrováných v České komoře architektů) což je méně 0,04% obyvatel České republiky. Rozhodně se tedy nejedná o masové zaměstnání.
     Za prvé naši architekti se velmi zlepšili oproti naprostému úpadku komunistické pseudoarchitektury. Architektura 70. a 80. let znamenala degradaci oboru. Projektové ústavy byly až na výjimky (které doopravdy existovaly) ospalé továrny na projekty k ničemu. Současní architekti jsou do velké míry zatíženi pozůstatky činností architektů před rokem 1989 (i když to nebyla tak docela jejich chyba). Současní architekti rychle dohánějí své kolegy v Rakousku, Švýcarsku, Holandsku či Itálii.


Architekt Studio M - Projekty nízkoenergetických a pasivních rodinných domů, bytových domů, občanských staveb, bazénů, interiérů

     Architekti jsou workoholici i ležérní bohémové. Jsou architekti technici a architekti umělci. Špičku v oboru tvoří architekty – ženy i architekti – muži. Jsou architekti malí, vysocí, štíhlí i tlustí. Co architektům nesmí chybět, je vnímavost. Architekti zkrátka musí být citliví. Člověk, který byl přezíravý a netečný, nemůže být architektem. Apatie je smrt architektury.
     Důležité je, že nová generace architektů už také vyučuje na vysokých školách a navádí nové architekty ke zcela jinému způsobu uvažování. Noví architekti začínají být sebevědomí, na rozdíl od nás se nestydí, naučili se prezentovat sebe sama i vlastní výtvory, tedy vše co se doposud moc neučilo.
    K zachycení současného stavu objektů (pasportizace)  využíváme veškeré dostupné metody zaměřování: 3D laser scan (zachycení nevyšších podrobností, milimetrová přesnost měření), Zaměřování totální stanicí, či nivelačními přístroji - velmi vysoká přesnost měření, laserové dálkové zaměřovače - centimetrová až milimetrová přesnost
    Společnost di5 architekti inženýři se zabývá také profesionálním zpracováním zaměření a pasportizací skutečného stavu budov a objektů nejrůznějšího charakteru s využitím BIM (Building Information Model) reálného stavu objektů.


One Response to Bytový architekt

    Společnost di5 architekti inženýři vznikla v roce 1997 jako rozšířený architektonický inženýrský ateliér z původně inženýrské společnosti pracující od roku 1995. V současné době je tým kanceláře tvořen 17 architekty, inženýry a techniky ( z toho čtyři autorizovaní inženýři a projektanti) a dále řadou externích spolupracovníků jednotlivých profesí. V roce 2004 byla společnost certifikována dle norem ISO 9001. Navrhujeme budovy v souladu s certifikáty LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).
    | ArchiNEWS | artEcho | Centrum pro podporu počítačové grafiky | Galerie Jaroslava Fragnera | Inspirace v bydlení | Modulární výstavba | Nazeleno.cz - úspory energie | Pavilon EXPO2015 | UzemnePlany.sk | veletrh Drěvostavby
    Jsme z Prahy a pana Čtvrtka jsme poprosili o úpravu interiérů v našem domě a o kompletní návrh dětského pokoje pro syna. S jeho názory jsme nadmíru spokojeni. Pracuje rychle přímo na místě, má přehled o materiálech, trendech a možnostech. Prostory koncipuje do logických celků, a řeší je prakticky s ohledem na Feng Shui. Je příjemný, vstřícný a zároveň velice profesionální. Můžeme vřele doporučit všem, kteří zařizují nový byt či dům, nebo chtějí udělat změny ve svém stávajícím interiéru.


Proč zvolit právě nás za Vašeho bytového architekta, designéra?

    Máte u nás možnost využít služby bytového architekta. Vyřešíme Váš interiér nejen po stránce designové, ale i dispoziční a materiálové. Můžeme Vám pomoci jak s přestavbou bytu tak i domu. Nabízíme poradenství, 3D návrh a realizace. 3D návrh Vás nezavazuje k realizaci, nicméně součástí projektu jsou rozpisy použitých materiálů i dekorací vč. odkazů k zakoupení a příp. i nezávazné cenové nabídky příp.realizace interiéru, koordinované pod naším dohledem. Pokud jste rozhodlí realizovat byt či dům vlastnimi silami, je možné s návrhem objednat nákresy: nábytku, vodo a elektroinstalací, sádrokartonů i výmaleb. Takto zpracované podklady odpovídají finálnímu návrhu interiéru čímž se vyvarujete pozdějším úpravám instalací nebo nábytku. Vzorovou ukázku kompletní zakázy simůžete prohlédnout níže v PDF.
     Architekti a architektura tvoří velmi široký a těžko definovatelný obor. Architekti pracují od zcela miniaturního měřítka (například design nábytku) až po urbanistické návrhy či strategie rozvoje celých kontinentů. Společným znakem pro činnost architektů je koordinace více profesí, více vědních oblastí či tvůrčích disciplín. Architekti většinou pracují v týmech. Architekti také zodpovídají za celkový výsledek. Může být, že architekti spolupracují s odborníky, kteří jsou ve specifických oblastech mnohem kvalifikovanější i schopnější, nicméně architekt je ten, který dá vše dohromady a vytvoří celek. Výsledné dílo, má-li být architekturou, musí být zároveň výtvarným objektem či musí splňovat přísné estetické nároky.


Návrhy bytových interiérů, ale i jiných

    Hlavním zaměřením společnosti di5 architekti inženýři (Koubkova 11, Praha 2 - Vinohrady) je navrhování staveb a to ve všech projektových fázích, od studie přes dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení, prováděcí dokumentaci až po realizaci stavby. U všech těchto etap je aktivně využíván proces BIM projektování - Building information modeling. Pro úvodní fázi studie navrhnou architekti a projektanti obecný model moderní dům, ze kterého se generují jednotlivé půdorysy, řezy a pohledy a slouží také jako základní 3D pro tvorbu vizualizací. V této fázi jsou využívány především parametrické funkce modelování pro jednoduší editaci návrhu a systém tvorby variant pro možnost jejich prezentace klientovi. Bytoví architekti , zahradní architekti prezentují své projekty rodinných domů a zahrad 3D za použití BIM nástrojů . V rámci softwaru jsou tvořeny i prezentační brožury. Využíváme též 3d prezentaci návrhu pomocí formátu DWF, 3dPDF. V di5 architekti inženýři používáme následující BIM nást
    Pro ty z Vás kteří mají představu o interiéru a nepotřebují 3D návrh, nabízíme poradenství, které provedou bytoví architekti (designéři) na místě přímo u zákazníka nebo na stavbě. Formou konzultace Vás vyvarujeme případných chyb, kterých by jste se mohli dopustit. Vysvětlíme Vám základy pro umístění nábytku, sladění barev, podlah, dveří i nábytku a případně poradíme s rozmístěním instalací. Při osobním setkání nejlépe zjistíme Vaše přání a potřeby, které přizpůsobíme prostoru a navrhneme nejoptimálnější řešení dispozici Vašeho domova. V tomto případě sebou vozíme vzorkovníky podlah, nábytku výmaleb a jiné, pro reálnější představu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
18030
cache: 0024:00:00