Jak na věc


řeckých a římských bohů

Řecko nás baví - Objevte skryté krásy Řecka

    2015 Astypalea + Amorgos + Koufonissi + Naxos – naše první 100% individuální dobrodružství přes Athény dopadlo na jedničku! V době kdy se v médiích řešila „řecká krize“ a „uprchlíci“, tak jsme bez jakéhokoliv problému cestovali klidným Řeckem. Vycestovat individuálně, to si každý musí jednou ochutnat… ta různorodost řeckých ostrovů a vy můžete vyrazit, kamkoliv budete chtít…
    2013 Santorini + Folegandros + Milos – první návštěva kouzelných Kykládských ostrovů, které nás chytily za srdíčko a myslíme, že nás ještě hodně dlouho nepustí :)
    Chcete si opravdu na Vašem last minute zájezdu odpočinout? Řecko je přímo ideálním místo ve středomoří, kde si opravdu odpočinete. Lze zde najít pro Vaši dovolenou najít taková místa, kde si na malebném Řeckém venkově, v malém penziónku objednáte ubytování, a o vše ostatní se postará personál, který Vás nebude obtěžovat přemírou péče, podobně jako v Itálii. Pokud však budete chtít do Řecké civilizace, stačí si poměrně levně zapůjčit automobil a dojet kam bude libo.


2 . Vyhledej trajekty mezi ostrovy, zjisti ceny, rezervuj plavbu

    V roce 2009 jsme vyrazili s Petrou poprvé letecky na ostrov Kos. Půjčili jsme si auto na 3 dny a pomalu jsme začali rozumět odlišnosti řecké destinace. Ta svoboda, individuálnost a pohoda v putování po řeckých ostrovech byla prostě úžasná :) Dříve jsem řešil a stresoval se, aby nám v Chorvatsku na dovolené náhodou neodtáhli auto při parkování a v Řecku si prostě zaparkujete kde chcete, necháte klíče v zapalování, vedle položený mobil a nikdo vám to neukradne. Prostě nám to hlava nejdříve nějak nebrala, ale po pár letech v Řecku se nám nikam jinam už ani nechce :D Ono to není jen o nějakém autě a parkování. To byl jen první menší rozdíl, když porovnáte zpětně třeba tyto dvě destinace… Nicméně Řecko nabízí ohromnou různorodost, což jsme si rok od roku čím dál více užívali… Jsou zde místa pro relax u moře, pro vysokohorskou turistiku i pro pořádně divokou přírodu, kde nepotkáte ani živáčka. Je zde prostě opravdu všechno a stačí být jen na správném místě a ve správný čas …
    Řecko se stalo již klasickou destinací, kam Češi rádi jezdí. A´t už z důvodu, že do Řecka se last minute zájezdy dají sehnat za opravdu nízké ceny, nebo příjemným, a teplým prostředím, které pro nás, pro středoevropany mají přímo blahodárné účinky. Díky množství ostrovů, které jsou kolem Řecka je možno vybírat z opravdu velkého množství zájezdů, a vybere si opravdu každý. Mezi nejznámější Řecké destinace patří:
    A právě to všelijaké plánování snů a dalších výletů mě dovedlo k myšlence, že je v Řecku mnoho krásných a skrytých míst zejména pro nás z Čech a Slovenska, že by si to zasloužilo nějaký vlastní web :)
    2014 Samos + Ikaria – udělali jsme si na chvilku zase změnu, protože jsme chtěli poznat ráj pro milovníky divoké přírody Ikarii. Kaňony, vodopády, horské túry – paráda!


Froté osuška, řecká kolekce - 157/022

    Ahoj všem přátelům Řecka a také všem cestovatelům, kteří třeba tuto krásnou zemi ještě nenavštívili a jen k nám úplnou náhodou nebo ze zvědavosti vstoupili :) Jmenuji se Zdeněk a jezdím každý rok na dovolenou do Řecka! Řecko jsem poprvé navštívil v roce 2003 hned po maturitě, kdy jsem vyrazil autobusem přes Itálii a pak trajektem na Korfu. Tehdy jsem ještě neměl ani řidičák, takže jsem byl plně odkázán na nabídku CK a jejich fakultativních výletů. Již tehdy jsem chtěl něco vidět a poznat. Takže jsem volil z nabídky fakultativních zájezdů úplně všechno co šlo :) okruh ostrovem, výlet do hlavního města, lodní výlet do Pargy a na Paxos. Sólo jsem si pak dal výšlap na horu Pantokrator.
    Historie Řecka je natolik bohatá na dějinné události, které sahají od severu Evropy až po Egypt. Samostatnou kapitolou jsou Athény ležící na poloostrově Attika, jejichž historie stejně jako celého Řecka sahá až do starověku a je poměrně podrobně popsána. Vy se této historie můžete téměř dotknout návštěvou Akropole, vykopávek a neuvěřitelného množství zachovaných památek, kterými je celé Řecko přímo poseto.
    Ale je i velmi mnoho dalších Řeckých destinací, kam si koupit velmi příjemný zájezd. V místních tavernách s výhledem na moře ochutnáte báječné jídlo, skvělé víno a lze tak strávit s celou rodinou báječný a poklidný teplý večer. Řecko je opravdu velmi vlídná země, kde vše má svůj klidný spád, nikdo nikam nespěchá. Je až neuvěřitelné, jaký klid a pohoda Vás pohltí. To je země, kde byste chtěli strávit zbytek života ne jen zájezd. Tady v Řecku je totiž pohoda a klid.


1. Vyhledej letenky do Athén s odletem z Prahy a Vídně. Pak pokračuj na kterýkoliv řecký ostrov…

    2017 Řecká pevnina – po stopách řeckých dětí (z Mikulova na Grammos) – Notia – Prespanská jezera – Kastoria – Grammos – Zagori – Peloponés
    Na těchto nových stránkách nebudeme kopírovat práci jiných webových portálů o Řecku, ani kopírovat příspěvky jejich čtenářů a autorů. Vše, co tu napíšeme, jsme opravdu zažili, prochodili a chceme to ukázat dalším turistům s podobnou zálibou. Budeme se snažit psát příspěvky s fotkami k danému místu a třídit je tak, aby šly všechny informace dohledat podle štítku každého ostrova např. „Folegandros“ nebo podle menu, které bude seřazeno podle oblastí a řeckých ostrovů. Chceme využít sociálních sítí jako je Facebook. Sdílet mezi sebou zážitky, tipy na výlety a přinést našim čtenářům i on-line reportáže z našich dalších cest po Řecku.
    2010 Lefkáda – mým první řeckým snem byla pláž Egremni s úžasnou tyrkysovou barvou moře na západě ostrova. Zde jsem se poprvé do Řecka zbláznil :)


4. Rezervuj si automobil hezky česky

    Srdečně Vás zveme do nové pobočky naší cestovní agentury Modrá laguna v nově otevřeném obchodním domě na Náměstí Míru,Hrušovany nad Jev. vedle České spořitelny.Více info o akcích naleznete na našich stránkách na facebooku.
    2012 Kefalonie + Ithaka – další změna v podání krásně zalesněných Jónských ostrovů. Ithaka byl vlastně náš první jednodenní krůček k individuálnímu výletu zcela bez CK!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
13953
cache: 0024:00:00