Jak na věc


švanda dudák strakonice

Doc. MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC

     Tik tak. Tik tak. Hodiny odpočítávají pocit samoty. Tik tak. Ozývá se v mém srdci, přestože hodiny mlčí. Otáčím se směrem ke dveřím, ale nikdo nevstupuje. Chci je otevřít a rozhlédnout se po chodbě, ale vím, že je to zbytečné. Akorát by mne ovládla nervozita. Všude chodí profesoři, poučují své studenty a snaží se...
    Strakonický dudák, Strakonický dudák (2), Strakonický dudák (3), Strakonický dudák (4), Strakonický dudák (5), Strakonický dudák (6), Strakonický dudák (7), Strakonický dudák (8), Strakonický dudák (9)
    Strakonický dudák aneb Hody divých žen, Strakonický dudák aneb Hody divých žen (2), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (3), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (4), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (5), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (6), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (7), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (8), Strakonický dudák aneb Hody divých žen (9)
    Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud, Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud (2), Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud (3), Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud (4)


Diskuse k výpiskuJosef Kajetán Tyl - Strakonický dudák (3)

    Pochází z městečka Ždírec nad Doubravou na Českomoravské vrchovině, avšak od studií na MFF UK přesídlil do Prahy a jejího okolí. Je vědeckým pracovníkem v Astronomickém ústavu Akademie věd ČR a Astronomickém ústavu Univerzity Karlovy v Praze. Zabývá se sluneční fyzikou, zejména dynamickým děním ve sluneční atmosféře a podpovrchových vrstvách a helioseismologií. V letech 2009 až 2011 absolvoval postdoktorský pobyt na Max-Planck-Institut für Sonnensystemforschung v Katlenburg-Lindau v Německu. Astronomií, zprvu pozorovatelskou, posléze spíše „barovou“, se zabývá od svých deseti let. Kromě vědecké práce se pokouší i o popularizaci astronomie, v roce 2012 mu vyšla populárně-naučná kniha Slunce v nakladatelství Aventinum, je členem redakční rady časopisu Astropis. V minulosti působil v organizačním týmu Letní astronomické expedice na hvězdárně v Úpici, z toho dva roky na pozici hlavního vedoucího.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
8901
cache: 0024:00:00