Jak na věc


ředitelství lázní luhačovice kontakt

Silničáři varují řidiče: Sníh a led na silnicích, jazyky a závěje!

    Dálnice D1 trápí řidiče už několik týdnů, tvoří se dlouhé kolony a dochází k dopravním kolapsům, především kvůli opravovanému úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se proto rozhodlo vytvořit e-mailovou adresu, kam se lidé mohou obracet se svými postřehy z cest a s připomínkami.
    Sliby, chyby! Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na začátku tohoto roku vydalo plán výstavby nových úseků silnic a dálnic. Jenže reálně se jich zatím začalo stavět o dost méně. Některé úseky nabírají obrovská zpoždění - nejčastěji kvůli chybějící dokumentaci a ekologům.
    Obrovské dopravní komplikace přineslo nové mimořádné omezení, které je od noci na středu na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Starý dálniční povrch se tam rozpadá, a tak ho muselo Ředitelství silnic a dálnic kvůli bezpečnosti řidičů začít okamžitě opravovat.
    Problémy na D1 ztrpčují životy řidičům už třetí den. Doprava v opravovaném úseku na Vysočině kolabovala i ve čtvrtek. Ministr obvinil z problémů řidiče kamionů, kteří jsou podle něj neukáznění a dělali si v kolonách pauzy. Sdělil to na tiskové konferenci po setkání s ředitelem dopravní policie Tomášem Lerchem a generálním ředitelem ŘSD Janem Kroupou. Sdružení Česmad už dříve z celé situace naopak obvinilo ŘSD a policii.


Ředitelství České inspekce životního prostředí

    Už téměř měsíc se mělo jezdit po nově opraveném úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí. Jenže práce tam budou probíhat ještě nejméně dva týdny. Stavební firmě, která tam zápasila se zpožděním už v zimě, proto hrozí od Ředitelství silnic a dálnic vysoké pokuty.
    Zejména na severu a severovýchodě republiky leží na některých silnicích ve výše položených oblastech sníh, řidiči mohou nejen v Krušných horách a Krkonoších narazit na sněhové jazyky nebo závěje, bez zimní výbavy je tak cesta na horách velmi komplikovaná. V nižších polohách sníh rychle odtává, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
    Silničáři začali, zatím provizorně, opravovat zvlněnou dálnici D1 mezi Ostravou a Bohumínem. Pět nejohroženějších úseků chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravit během letošního roku a příštího jara.
    Ministr dopravy Dan Ťok, který je kvůli kalamitě na dálnici D1 terčem kritiky opozice, popudil zástupce ostatních stran dalším výrokem. Na tiskové konferenci ve sněmovně totiž řekl, že ministerstvo doufalo, že do půlky prosince nepřijde na Vysočině kalamitní sníh.


Novým investičním ředitelem Povodí Moravy je Tomáš Bělaška

    Na dálnici D8 se objevily trhliny a to poblíž místa, kde se před pěti lety sesunula zemina. Jsou až dvacet metrů dlouhé a přes čtyři metry hluboké. Průzkum kamerovým systémem ukázal, že pukliny vedou do zasypaných sklepů.
    Ředitelství zajišťuje statutární a právní zastoupení, řídící a ekonomické agendy, projekční a geodetickou činnost, investorské zabezpečení výstavby, provádění laboratorních rozborů vod, vyjadřovací a koncepční činnost či modelování záplavových území. Nedílnou součástí je zajištění nepřetržitého provozu vodohospodářského dispečinku.
    Středočeskou obec Kly čekají perné měsíce. Nejdříve se zde chystá rekonstrukce hlavního tahu obcí, o několik měsíců později komunikaci nejspíš rozkopají znovu kvůli stavbě chodníků. Jak je to možné?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
200
10880
cache: 0024:00:00