Jak na věc


červený hrádek jirkov

Projekt zámky a hrady Krušnohoří

    Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte zámek Červený hrádek. V idylickém prostředí uprostřed parku a okolní obory se nad klidnou hladinou rybníka vyjímá nádherná stavba barokního zámku. Starobylé schodiště spojuje zámek s okolním světem. Po něm do zámku vstupovala historie. Vstupte i Vy a naslouchejte ozvěnám kroků věků dávno minulých… Kromě historických památek a nádherného prostředí návštěvníkům nabízí i stálé výstavy. Prostory zámku, evokující dávnou historii, přímo vybízejí k návštěvě a pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Stálé prohlídky komnat, výstavy, svatební obřady a pravidelné kulturní akce patří v této oblasti k nejvyhledávanějším.
     na úpatí Krušných hor, obklopený nádherným parkem s četnými fontánami, je skutečným skvostem saské krajiny. Uvnitř zámku jsou ve více než 30 historických prostorech a kabinetech umístěny rozsáhlé expozice evropského, asijského a západoafrického umění. Moderna a dějiny zde stojí naproti sobě.
    Dále je součástí zámku vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu, restaurace, vinárna a oranžerie. Restaurace je otevřena každý den od 11 do 22 hodin a v letních měsících nabízí posezení v krásných prostorách zámeckého nádvoří.


Camp-,bulding- and cottage equipment

    Vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu Bylo otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2006. Nabízí firmám, kolektivům i jednotlivcům možnost pořádání školení, seminářů, konferencí, firemních, obchodních i společenských setkání v saloncích, sálech a přednáškových místnostech s možností zajištění doprovodných programů a ubytování ve stylových 1-4 lůžkových pokojích a apartmánech. Zámecká restaurace a vinárna nabízí kvalitní gastronomické služby, možnost uspořádání svatební hostiny, rodinných oslav a rautů.
    Historické jádro Jirkova je obklopeno věncem několika sídlišť a městských částí. Mnohé původní části města již zanikly nebo splynuly s novými, například Horní Cech v oblasti dnešní Vinařické a Žižkovy ulice nebo čtvrť Na Bělidle v místech dnešních tenisových a volejbalových kurtů. V podvědomí obyvatel zůstává pouze Nový Březenec v západní části města, ačkoli toto pojmenování nese už jen jedna ulice v této lokalitě.


Caravans-, buildings-, tents- and cottages capacity

    Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek. Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek. Více z historie..
    Cena základního obřadu je 3 500,-kč. V ceně je doprovod svatebčanů s hrabětem a hraběnkou, hudební doprovod s flétničkami a přípitek pro novomanžele a svědky.
    rodinných oslav, rautů s možností doprovodného programu. Kapacita restaurace 55 míst a vinárny 40 míst. Technické muzeum - jízdárna výstava historických hasicích přístrojů, koněk a přilbic. Jsou tu k vidění i řemeslné stroje. Prohlídka historického okruhu začíná v každou celou hodinu. Začátek poslední prohlídky je vždy 1 hodinu před zavírací dobou. Doba trvání prohlídky je cca 60 minut.
    Mimo prohlídkový okruh se v prostorách zámku nachází hotel, nabízející ubytování ve stylově zařízených zámeckých pokojích a luxusních apartmá, cena ubytování je od 500,- Kč za osobu. Kapacita hotelu je 55 míst
    Otvírací doby Květen - září 10:00 - 17:00 hod Duben a říjen 10:00 - 16:00 hod Listopad - březen 10:00 - 16:00 hod jen o víkendy, v ostatních dnech po předchozí domluvě


Durchschnittvon Camping Preise »

    Mikroregion je situován na frekventované trase železniční dopravy, Jirkov má dvě vlaková nádraží, jedno konečné na samostatné trati, druhá stanice je na koridoru Chomutov – Most. S vnitrozemím je město spojeno sítí autobusových linek dopravního podniku, kterým je spolu s Chomutovem zřizovatelem. Městy zřízenýDopravní podnik Chomutova a Jirkova v propojené aglomeraci provozuje také pravidelné linky autobusů a trolejbusů MHD.
    Ceník: 300,- až 550,- Kč za lůžko/noc (včetně snídaně) Kapacita: 30 lůžek v 1-4 lůžkových pokojích s možností přistýlky. Od září roku 2007 bude kapacita 42 lůžek + přistýlky. Vybavení pokojů: televize, DVD, CD, lednice, trezor, místní telefon, koupelna s vanou nebo sprchou.
    Svatební obřady Krásné romantické místo pro váš svatební den nabízí i zámek Červený hrádek. Své “ano” si řekněte v Rytířském sále, v Zámecké kapli sv. Jana Křtitele, na nádvoří či před zámkem. Konají se zde občanské i církevní obřady.


Elektrárna Ledvice - Informační centrum

    Naše krásná zoologická zahrada poskytuje celoročně útočiště nejen 2 500 zvířatům ve více jak 16 pavilonech a řadě dalších expozic, ale díky svému hotelu i Vám všem, kteří si chcete atmosféru Afriky užít déle a intenzivněji. Jen si představte ty zážitky. Po firemním školení se vydat např. na Večerní safari, projet se terénním autem mezi zvířaty nebo se s průvodcem projít po zoo. Navíc se na Vaší dovolené můžete stát na 1 den ošetřovatelem a krmit šelmy, umývat slona či si pohladit žirafu... U nás budete mít ke zvířatům daleko blíž, než jste kdy snili a ony se Vám jistě odmění řadou nezapomenutelných zážitků...
    Součástí prohlídkového okruhu je v roce 2010 prodejní výstava historických hraček, výstava Nostalgie – výstava  certifikovaných sběratelských panenek a doplňků paní Hany Nové a výstava panenek – Šklebíků věnovaná památce paní Hany Šimečkové. Panenky s hadrovým tělíčkem a gumovou nebo vinylovou hlavičkou jsou vyrobeny na nejvyšší úrovni a každá panenka je dokončena do nejmenšího detailu. Nejzajímavější jsou tváře panenek vyjadřující nejrůznější emoce – radost, smutek, smích, pláč, údiv nebo nazlobenost. Výstava je opravdovým evropským unikátem, o čemž svědčí velký zájem návštěvníků. Expozice jsou přístupné každý den od 9,00 do 16,00.   Výstava Nostalgie a výstava Šklebíků potrvá do konce roku 2010.


Podrobnější informace o připravovaných kulturních akcích, možnostech stravování, ubytování a pořádání nejrůznějších oslav naleznete na internetových stránkách jednotlivých objektů.

    Na zámku bylo vloni založeno Pohádkové království. Je hezké a inspirující sledovat šťastné děti ve společnosti svého krále a královny. Myslíme, že by mohlo být zajímavé pokusit se v našem kraji oživit pohádkové tradice, vždyť tak jako pohádka patří k nejvzácnějším klenotům naší kultury, je zámek Červený hrádek nádhernou perlou města Jirkova.
    …leží ve výšce kolem 300 m n.m. na úpatí Krušných hor na jihozápadním okraji Mostecké hnědouhlené pánve. Blízký Chomutov s Jirkovem sousedí na jihu a je od města oddělen pouze okružní silnicí. Centra obou měst jsou od sebe vzdálena 6 km. Na jihovýchod ve vzdálenosti 2 km od centra města leží obec Otvice, na sever od Jirkova je 3 km vzdálenáVysoká Pec. K městu katastrálně náleží obce Vinařice, Březenec, Červený Hrádek a Jindřišská.
     tyčící se vysoko nad údolím řeky Zschopau, proslul jako rodiště krušnohorského lidového hrdiny Karla Stülpnera. Ten také bude vaším průvodcem při prohlídce muzea tradičních krušnohorských hraček, muzea vánočního lidového umění a expozice „Lidové umění mrknutím oka“. Výstavy jsou doplněny kreativní dílnou „Čas zážitků“, obchůdky na hradním nádvoří a hradní věží. Hrad Scharfenstein je ideálním cílem výletu pro celou rodinu.


Ubytování na zámku v Ústeckém kraji

    zrcadlící se v řece Ohři, s desetihektarovým dendrologicky bohatým parkem.Můžete zde vidět Muzeum českého porcelánu, jakož i expozici japonského, čínského a evropského porcelánu.  Zavítat lze do Pohádkové země Vítězslavy Klimtové a na výstavu loutek rodiny Kopeckých. Za návštěvu určitě stojí Thunská hrobka, zámecká věž a expozice minerálů z místních lokalit.
     označovaný jako koruna Krušnohoří, leží 516 m vysoko uprostřed překrásné hornaté krajiny. Od většiny německých zámků se odlišuje především ojedinělou architekturou a mimořádnou různorodostí expozic, kterou osloví široký okruh návštěvníků. Ti zde najdou například muzeum motocyklů, muzeum lovné zvěře a ptactva, muzeum kočárů, zámecký žalář s výstavou, zámecký kostel, studniční dům, vyhlídkovou věž a další.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00