Jak na věc


čakovice prodej bytů

Pohřební služba Praha 9 - ELPIS

    Sport má v Čakovicích dlouhouletou tradici. Cílem našich sportovních organizací je výchova mladých lidí a dětí, zejména prostřednictvím sportovních aktivit. V současné době je sport jako takový provozován na několika různých úrovních. MČ Praha – Čakovice je žřizovatelem několika nových dětškých hřišť v obci a investovala i do rekonstrukcí starých hřišť. Původní prolézačky nahradily udržované oplocené dětské koutky a sportoviště. Současná dětská hřiště mají přesně určený provozní řád, který je činí bezpečným místem pro sport či hru Vašeho dítěte. Tabulky u vstupu do mnoha hřišť jasně hlásají, že v těchto místech platí zákaz kouření, či vstupu psů apod.
    Čakovice jsou katastrálním územím Prahy. Je zde evidováno 63 ulic a 878 adres. Žije zde 4743 obyvatel. Od roku 1926 byly Čakovice městečkem. Sousedními městskými částmi jsou: Miškovice, Třeboradice, Ďáblice, Letňany a Kbely. V městské části Praha-Čakovice má sídlo 1011 firem.
    Nákladní doprava je zátěží pro celou městskou část. V minulosti bylo neúspěšně požadováno omezení průjezdu nákladních vozidel přes městskou část. Táto záležitost přesto zůstává prioritou městské části, tj. neustále prověřovat možnosti, jak by mohlo dojít k omezení průjezdu.


Městská část Praha Čakovice - základní informace

    Více než 90% obyvatel má k dispozici zastávku MHD ve vzdálenosti kratší 5 minut, přičemž intervaly na takové zastávce ve špičce jsou kratší než 7,5 minuty a mimo špičku 15 minut (s výjimkou večerního provozu). Do cca 10 minut má každý obyvatel Čakovic dostupnou zastávku, kde interval ve špičce je kratší než 4 minuty a mimo špičku 15 minut. Na nejexponovanějších zastávkách je průměrný interval ve špičce kratší než 2 minuty, mimo špičku průměrný interval 5 minut.
    K čakovickému zámku přiléhá relativně rozsáhlý park. Je největší oázou zeleně v městské části. Část je upravována ve stylu parku, část plní funkci biokoridoru. V zámeckém parku se nachází rybník sloužící svému účelu - k rybolovu. Dominantou východní části parku je peší osa vedoucí k zámku, obsahující 3 postupně se zvětšující kruhové prvky. Na prvním nejmenším kruhu se nacházejí "bludné" kameny. Druhý kruhový prvek je tvořen pískovištěm a herním prvkem uprostřed a je lemován dvěmi půlkruhovými pergolami nad cestou. Třetí, největší kruh je tvořen jezírkem s lekníny a rozáriem, které protínají různými směry žulové cesty. Na tomto místě se na přelomu května a června (obvykle v období čakovických slavností koná tradiční promenádní koncert. Park je hojně využíván i v zimě, neboť při vhodném počasí je ideálním místem pro bruslení a sáňkování.


Sport a kulturní vyžití v Čakovicích

    Od devíti do devatenácti hodin je v letní sezóně za hezkého počasí přístupno veřejnosti koupaliště v Praze - Čakovicích. Jeho provozovatelem je tělovýchovná jednota Avia Čakovice, která také nabízí návštěvníkům příležitost zahrát si tenis nebo malou kopanou v přilehlém sportovním areálu. (není součástí koupaliště).
    Ať začalo vaše dítě právě chodit, nebo máte doma malého školáka, na své si přijdou všichni. Dětská hřiště svým vybavením nabízejí vyžití skutečně pro všechny. Pro nejmenší děti jsou k dispozici nejrůznější prolézačky, skluzavky, kolotoče či houpačky. Odrostlejší děti jistě potěší lezecké stěny, lanové mostky, hřiště pro míčové hry (fotbal či košíkovou) apod.
    Velká část Čakovických ulic nese díky místnímu cukrovaru (dnes již mimo provoz) název ulice odvozený z cukru. Najdete tu ulice jako Kostková, Třtinová, Cukrovarská, Homolová, Krystalová, Cukerní a další.


Školská zařízení a rozvoj školství

    V Čakovicích se nachází gymnázium se 4 letými a 6 letými obory a Základní umělecká škola zaměřená na hudební, výtvarné a literárně-dramatické obory. ZUŠ nese jméno čakovické rodačky, slavné operní pěvkyně Marie Podvalové. Dále se v Čakovicích nachází SOŠ a SOÚ zaměřené především na gastronomii, ale také např. na chovatelství cizokrajných zvířat. V městské části také působí pobočka Domu dětí a mládeže se sídlem na Proseku, která kromě výše zmíněné spolupráce na chodu zařízení Krystálek poskytuje prostor zejména pro volnočasové aktivity dětí a mládeže. Zřizovatelem všech těchto škol a školských zařízení je hlavní město Praha.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
www.000webhost.com
cache: 0024:00:00